Detoxikace organismu

Vyhlasme odpadu v našem těle boj - vyplavme ho ven !

Detoxikace organismu - jak na to?

Očista a detoxikace organismu

Cítíte se často unavení a Váš organismus je oslabený? Trpíte chronickým onemocněním, bolestmi hlavy, nebo máte jiné obtíže? 

V průběhu let je naše tělo zatěžováno neuvěřitelným množstvím nepotřebných škodlivých či dokonce jedovatých látek, jež nemohou být vždy vyloučeny, takže se musí někde usadit. Naše tělo je unavené, nemocné a my začínáme hledat  způsoby, jak se cítit lépe.

Příčinou obtíží bývá nesprávná životospráva, tělo je překyselené důsledkem toho co jíme a jak žijeme. Zkuste si zodpovědět následující detoxikační dotazník a uvidíte jak jste na tom se správnou životosprávou.

 

Není to lékař, kdo je kompetentní k tomu, abychom byli zdraví, ale jsme to my sami!

První krok k léčbě je očista a detoxikace organismu.

Očista a detoxikace těla díky odkyselení

Detoxikace organismu začíná tím, že si nejdříve uvědomíme, co jíme a pijeme. Při naší látkové výměně vznikají v těle kyseliny právě tak jako zásady. S určitým množstvím kyselin se tělo (pokud je zdravé) vypořádá, příliš mnoho kyselin ho však velice přetěžuje. Kyseliny, které dodáváme tělu například nadbytečnou spotřebou masa, se musejí neutralizovat a rozředit. K tomu jsou zapotřebí minerální látky.Bohuželskutečnost je taková, žezeleninový a ovocný salát nebo zeleninová polévka, jsou zřídkakdy jako hlavní chod našeho jídelníčku. Tělo, aby neutralizovalo kyseliny udělá jediné co může - vybere si potřebné minerály z existujících zásobáren v těle. Vápník z kostí a zubů, chrom ze slinivky, zinek z prostaty, hořčík, který byl původně určen pro nervovou činnost atd.  Tím dochází k ochromení bezchybné činnosti orgánů a následně pak k nemocem, které se dlouhodobým překyselením stávají chronickými! Jak můžeme pomoci svým detoxikačním orgánům (játra, ledviny, střeva) s očistou těla, se dočtete zde.

Jak můžeme tělu pomoci s detoxikací?

Je třeba nastolit acidobasickou rovnováhu. Acidobazická rovnováha (ABR) znamená vyrovnaný poměr mezi množstvím kyselin a zásad v našem těle. Abychom udrželi acidobasickou rovnováhu na správných hodnotách, což je pH krve a většiny tělních tekutin v rozmezí 7,35 - 7,4, je nutné konzumovat cca 80% zásadotvorných potravin a pouze 20% kyselotvorných. Tím začíná naše očista a detoxikace organismu. Kyseliny, které jsou již v našem těle usazené, vyloučíme pomocí potravních doplňků jejichž posláním je detoxikace jater, detoxikace ledvin a detoxikace střev. Tipy, jak pomoci tělu s detoxikací, se dočtete v článku jarní očista organismu.

Půst jako prostředek detoxikace organismu?

Chcete-li se zbavit toxinů ve svém těle  formou půstu, je třeba postupovat obezřetně, neboť může za určitých okolností dojít k otravě organismu vlastními "prostředky"! Je proto vhodné provést ještě před začátkem půstu důkladné odkyselení organismu, abyste se dostatečnou rezervou zásaditých látek připravili na očekávané zatížení během půstu. Pokud již nějakou dobu pravidelně pijete čaje na očištění krve, uvolňuje se množství nepotřebných odpadních produktů a dostává se do krevního oběhu. Není-li však v tuto chvíli k dispozici dostatek zásaditých látek nutných k neutralizaci kyselin, projde vaše tělo nesmírnou zátěží, ačkoliv jste mu původně chtěli pomoci.

Před jarní očistou těla a detoxikací organismu určitě zařaďte odkyselení těla s denní doplňující dávkou minerálů, které vašemu tělu dodá např. mladý ječmen, aby další léčebná opatření byla skutečně úspěšná. Účinek zvýšíte i pravidelným pohybem, jenž zvyšuje zásobování kyslíkem a podporuje detoxikaci a odkyselení organismu.

Doporučené e-shopy

Jaterní očista organismu

jaterní očista organismu

Užívání

Ráno: na lačno 1 čajovou lžičku oleje z ostropestřece. Ráno: na lačno 1 dávku mladého ječmene dle návodu. Večer před spaním 1 čajovou lžičku s kopečkem enterosgelu (minimálně 1,5 hodiny po jídle).

Brusinková šťáva

brusinkova stava

Příznivě ovlivňuje činnost jater a podporuje funkce ledvin. Zlepšuje stav střevní mikroflóry. Má příznivý vliv na krvetvorbu.

Vyhledávání