Detoxikace organismu

Vyhlasme odpadu v našem těle boj - vyplavme ho ven !

Detoxikace střev

Pokud vás trápí bolesti žaludku nebo střev, zažívací potíže či nadýmání, možná je čas na detoxikaci trávícího traktu. Náš imunitní systém vytváří z větší části právě střeva. Pokud budou oslabena, poznáte to i na kvalitě své pokožky nebo vlasů. Můžete trpět migrénami či alergiemi. Zanesení střev bakteriemi a škodlivými látkami je spojeno zejména se stresem a špatnými stravovacími návyky.

Očista střev přírodní cestou

Aby měla očista střev dlouhodobé účinky, je potřeba pracovat nejen s přírodními doplňky, ale také se svým jídelníčkem. Z přírodních doplňků, které pozitivně působí na naše zažívání, můžeme doporučit např.:

  • Spirulina bio: Sladkovodní řasa bohatá na živiny, jejíž užívání přispívá ke zlepšení trávení a látkové výměně.
  • Mladý ječmen: Svěží zelený nápoj, který podporuje trávení a působí proti zácpě.
  • Lepicol: Unikátní kapsle pro podporu funkce tenkého a tlustého střeva. Obnovuje střevní sliznici a působí proti nečekaným potížím.

Tyto produkty jsou vhodné pro delší užívání. Většinou trvá čtvrt až půl roku, než se jejich účinky na činnosti trávícího traktu projeví. V porovnání s běžnými léky působí šetrně a dlouhodobě.

Detoxikace střev prostřednictvím každodenní stravy

Detoxikace střev je však úzce spojena i s potravinami, které konzumujeme. Pro správnou činnost je velmi důležitý dostatek vlákniny. Ta se přirozeně nachází v ovoci, zelenině, celozrnném pečivu či v luštěninách. Denně byste měli přijmout přibližně 30 gramů vlákniny. Do svého těla ji můžete doplnit také díky indickému jitroceli Psyllium. Jedná se o sypkou vlákninu, kterou si můžete přimíchat do čaje, do vody nebo do jogurtu. Vláknina bobtná a váže na sebe škodlivé látky vyskytující se v našem trávícím traktu. K očistě střev přispívají například i ovesné vločky a různé zeleninové šťávy.

Jaká doba je ideální pro očistu střev a žaludku

Detoxikaci střev můžete podstoupit v kterémkoliv ročním období. Pokud vás dlouhodobě trápí problémy se zažíváním, pokuste se však trvale omezit sladká a tučná jídla. Zaměřte se na konzumaci kvalitních potravin s dostatkem vlákniny. Detoxikace střev je běh na dlouhou trať, je však prevencí proti zánětům, kvasinkovým infekcím či rakovině tlustého střeva. Rozhodně se tedy vyplatí vytrvat.

Jaterní očista organismu

jaterní očista organismu

Užívání

Ráno: na lačno 1 čajovou lžičku oleje z ostropestřece. Ráno: na lačno 1 dávku mladého ječmene dle návodu. Večer před spaním 1 čajovou lžičku s kopečkem enterosgelu (minimálně 1,5 hodiny po jídle).

Brusinková šťáva

brusinkova stava

Příznivě ovlivňuje činnost jater a podporuje funkce ledvin. Zlepšuje stav střevní mikroflóry. Má příznivý vliv na krvetvorbu.

Vyhledávání