Detoxikace organismu

Vyhlasme odpadu v našem těle boj - vyplavme ho ven !

Detoxikace střev

Pokud vás trápí bolesti žaludku nebo střev, zažívací potíže či nadýmání, možná je čas na detoxikaci trávícího traktu. Náš imunitní systém vytváří z větší části právě střeva. Pokud budou oslabena, poznáte to i na kvalitě své pokožky nebo vlasů. Můžete trpět migrénami či alergiemi. Zanesení střev bakteriemi a škodlivými látkami je spojeno zejména se stresem a špatnými stravovacími návyky.

Očista střev přírodní cestou

Aby měla očista střev dlouhodobé účinky, je potřeba pracovat nejen s přírodními doplňky, ale také se svým jídelníčkem. Z přírodních doplňků, které pozitivně působí na naše zažívání, můžeme doporučit např.:

  • Spirulina bio: Sladkovodní řasa bohatá na živiny, jejíž užívání přispívá ke zlepšení trávení a látkové výměně.
  • Mladý ječmen: Svěží zelený nápoj, který podporuje trávení a působí proti zácpě.
  • Lepicol: Unikátní kapsle pro podporu funkce tenkého a tlustého střeva. Obnovuje střevní sliznici a působí proti nečekaným potížím.

Tyto produkty jsou vhodné pro delší užívání. Většinou trvá čtvrt až půl roku, než se jejich účinky na činnosti trávícího traktu projeví. V porovnání s běžnými léky působí šetrně a dlouhodobě.

Detoxikace střev prostřednictvím každodenní stravy

Detoxikace střev je však úzce spojena i s potravinami, které konzumujeme. Pro správnou činnost je velmi důležitý dostatek vlákniny. Ta se přirozeně nachází v ovoci, zelenině, celozrnném pečivu či v luštěninách. Denně byste měli přijmout přibližně 30 gramů vlákniny. Do svého těla ji můžete doplnit také díky indickému jitroceli Psyllium. Jedná se o sypkou vlákninu, kterou si můžete přimíchat do čaje, do vody nebo do jogurtu. Vláknina bobtná a váže na sebe škodlivé látky vyskytující se v našem trávícím traktu. K očistě střev přispívají například i ovesné vločky a různé zeleninové šťávy.

Jaká doba je ideální pro očistu střev a žaludku

Detoxikaci střev můžete podstoupit v kterémkoliv ročním období. Pokud vás dlouhodobě trápí problémy se zažíváním, pokuste se však trvale omezit sladká a tučná jídla. Zaměřte se na konzumaci kvalitních potravin s dostatkem vlákniny. Detoxikace střev je běh na dlouhou trať, je však prevencí proti zánětům, kvasinkovým infekcím či rakovině tlustého střeva. Rozhodně se tedy vyplatí vytrvat.

Doporučené e-shopy

Jaterní očista organismu

jaterní očista organismu

Užívání

Ráno: na lačno 1 čajovou lžičku oleje z ostropestřece. Ráno: na lačno 1 dávku mladého ječmene dle návodu. Večer před spaním 1 čajovou lžičku s kopečkem enterosgelu (minimálně 1,5 hodiny po jídle).

Brusinková šťáva

brusinkova stava

Příznivě ovlivňuje činnost jater a podporuje funkce ledvin. Zlepšuje stav střevní mikroflóry. Má příznivý vliv na krvetvorbu.

Vyhledávání